ארועים מיוחדים

לקראת חודש הגאווה המצויין ברחבי הארץ בחרנו לקיים בבית ספר קוגל מספר פעולות: 1. תלמידה מכיתה י"ב-6 ☝העבירה בכיתות י' שיעורי חינוך בנושא הקהילה הלהטב"ית. 2. במבואה של ביה"ס מוצב מיצג המתייחס לנושא הקהילה הלהט"בית, מושגים רלוונטיים ואירועים מכוננים בתהליך השתלבותה של הקהילה וקבלתה בחברה הישראלית לאורך השנים. 3. חיילי פרק המשימה קיימו בשבוע שעבר והיום את "קפה קוגל" ☕ – מעגלי שיח שמטרתם ליצור שיח חופשי ומכבד בנושא חשוב זה. 4. תלמידי כיתה י"א 5+6+י"ב 6 – תרמו חולצות מעשה ידיהם (תוצר של פרוייקט בספרות) להוסטל "אבני דרך" – לצעירים ולצעירות מהקהילה הלהטבית ללא עורף משפחתי. 5. היום נציגי מועצת התלמידים והממ"צים תלו בחצר הקדמית של בית הספר את דגל הקהילה הלהטב"ית🏳‍🌈. יש באקט הזה של תליית הדגל אמירה, שבתיכון קוגל מאמינים בשיוויון, בקבלת השונה, בעקרון "ואהבת לרעך, גם אם הוא לא כמוך". תליית הדגל מעידה על תמיכה בחברים מהקהילה הלהטב"ית, גם בקרב תלמידים ומורים בבית ספרנו.

תלמידי כיתות י1 וי7 התנדבו השבוע בהצל ליבו של ילד בחולון.

הצל ליבו של ילד הינו פרויקט הומניטרי בינלאומי הדואג לניתוחי לב מצילי חיים ומעקב רפואי לילדים ממדינות מתפתחות, ללא הבדלי גזע,דת, לאום, מגדר או מצב כלכלי. כשהגיעו קבלנו הסבר על פרויקט ואחכ אט אט יצאנו לילדים וניסינו ליצור איתם קשר, לשחק איתם ולהפעיל אותם. התלמידים שיתפו פעולה והתרגשו מאוד.

לצפייה באלבום התמונות

סיור כיתות הגימלאים – פעילות סוף שנת הלימודים

תלמידי כיתות הגימלאים של תיכון קוגל סיירו השבוע- בין יום ירושלים לחג השבועות- בירושלים.

הסיור הובל על יד המורה לשל"ח סאם רקיע ורכז כיתו הגימלאים המורה גל סגל.

הגימלאים ביקרו בטיילת ארמון הנציב, במשכנות שאננים, בקבר דוד ומתחם הסעודה האחרונה, בקארדו ברובע היהודי וכמובן בכותל.

היה מעייף, מאתגר ובעיקר מהנה

סיור לימודי בנאות קדומים

21 מאי 2019: במסגרת הכנה לקראת בחינת הבגרות בתנ"ך ותכנית תמ"ר תלמידי שכבת יא יצאו ליום בנאות קדומים.
התלמידים למדו על אורח החיים המקראי

קישור לאלבום התמונות

ערב מגמת תנך בתיכון קוגל בסימן חג שבועות – הרצאה של העיתונאית סיון רהב מאיר על מגילת רות

הערב נערך ב 2/6/2019, באודיטוריום ביה"ס החל משעה 18:30

טקס יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ולנפגעי פעולות האיבה – תשע"ט
מוטו הטקס:
עבור רבים מאיתנו, יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה הוא היום היחידי בשנה המוקדש להתייחדות עם זכרם של אלה אשר הקריבו את חייהם למען הזכות לחיות כאן.
עבור בני המשפחות השכולות, כל יום בשנה הוא יום זיכרון:
יום הַהוּלֶדֶת, יום פתיחת שנת הלימודים, יום הנישואים, החופשה האחרונה.
יש זכרונות שנצורים עמוק בלב.
יש זכרונות שחיים בְּלִבּוֹ של אוהב.
מִטֶבַע הדברים, כולנו בני חֲלוֹף, ועם לֶכְתוֹ של האוהב מן העולם – לרוב מתפוגגים הזכרונות עמו, לִבְלִי שוּב.
אך יש גם זכרונות ששורדים את הזמן, ששורדים את אֳרָעִיוּת האדם. שנותרים לעד. כאלו הם השירים.
זכרון שהפך לשיר, והשיר הפך לזיכרון.
לא אחת, שיר שנתן ביטוי לזיכרון פרטי, הפך לחלק מן הזיכרון הלאומי.
טקס זה יביא את סיפורם של נופלים שהונצח לעד באמצעות שירים.
כי כל שיר הוא זיכרון בלתי נמנע

לצפייה באלבום התמונות

פעילות מנהיגות קוגל שש-שנתי בהובלת צוות מדריכי של"ח- בשני בתי עלמין: קריית שאול וחולון

2 מאי 2019 – וקר הצגת תוצרי למ"פ בספרות

לצפייה באלבום התמונות – הקישו כאן


תלמידי כיתה י"ב 6, י"א 6 ו-י"א 5 הקימו תערוכה חגיגית וצבעונית המסכמת את הפרויקטים השנתיים בספרות: י"ב 6 פרויקט בנושא זהות וי"א 5+6 פרויקט בנושא אהבה. במהלך השנה חקרנו נושאים אלה ודרכי ביטויים בשירה, בסיפורת ובדרמה.
דרך היצירות עסקנו בנושאים חשובים כגון: ביטחון עצמי ודימוי עצמי, זיהוי חוזקות, חשיבה חיובית ודרכים ליצירת חוסן נפשי, זוגיות בריאה וזוגיות הרסנית, חינוך מיני, קבלת השונה וסובלנות כלפי קבוצות שונות בחברה הישראלית, לדוגמה: הקהילה הלהט"בית ועוד.
עבדנו בצוותים תוך שיתוף פעולה, התנסינו בעמידה מול קהל ולמדנו לתת ולקבל משוב על הפרזנטציות שלנו ושל חברינו, ניתחנו יצירות ספרותיות וחקרנו כיצד נושא הפרויקט משתקף ביצירות אלו. לבסוף עיצבנו חולצות ברוח היצירות שניתחנו ולאחר תערוכת התוצרים נתרום אותן להוסטל "אבני דרך" – הוסטל לצעירים ולצעירות מקהילת הלהט"ב, שמשפחותיהם הפנו להם עורף.
במסגרת פרוייקט זהות בספרות תלמידי י"ב 6 השתתפו בסדנת עיצוב מסכות והציגו את המסכות בתערוכה בבוקר התוצרים שהתקיים היום.
מטרת הסדנא הייתה להבין את הקשר בין ספרות למסכות , ללמוד כיצד להפוך מלל ליצירה חזותית , לעודד חשיבה יצירתית, להגביר את האמונה של התלמידים בעצמם וביכולותיהם, להכיר סוגי מסכות אותן אנו עוטים בחיי היומיום, בבית, בבית הספר ובקבוצות החברתיות השונות ולהבין את השפעת המסכות שאנו עוטים על חיינו. התלמידים עיצבו מסכה המשקפת את הזהות אליה התחברו: אישית, לאומית, דתית וכו' וכתבו הסבר על המסר שניסו להעביר באמצעות המסכה

 

טקס יום השואה והגבורה בתיכון שש-שנתי קוגל.

לצפייה באלבום התמונות  – הקישו כאן

תלמידי שתי כיתות הגימלאים ורכז הגימלאים גל סגל יצאו ביום רביעי וביום חמישי 3-4/4/19 לסיור בשביל העצמאות ובמרכז המבקרים של בית העצמאות. הגימלאים יצאו מבניין הגמנסיה העברית הרצליה (שהיום הוא כמובן מגדל שלום) , ראו את הפסיפס של נחום גוטמן בן העיר בית עקיבא ויס ביתו של דיזנגוף ראש העיר הראשון של תל אביב ומי שבביתו נערך טקס הכרזת העצמאות, כן ביקרו במרכז המבקרים החדש (והזמני עד לסיום השיפוצים בהיכל העצמאות) של הכקזת העצמאות ושמעו על הטקס החשוב ההוא והתרגשו לשיר את התקוה.

שיראל חדד ונציגים מכיתה י"ב 6 ייצגו את בית הספר בכנס עירוני -"אתגרי המחר". בכנס הוצגו פרויקטים כיתתיים ייחודיים בתחום המעורבות החברתית.
תיכון קוגל הציג כמה פרוייקטים כיתתיים ביניהם: הפרוייקט "מלך ליום אחד" של י"ב -6- ארגון מסיבת יום הולדת לילד ממשפחה חד הורית, הפרוייקט:" מכאן לשם בחלוף הזמן" של כיתה י'2- השתתפות בהשקת הספר של ניצולת אושוויץ, בת שבע דגן.

שיראל חדד, נציגת הכיתה שיתפה את הקהל בהתרגשות רבה בפרויקט הכיתתי "מלך ליום אחד":
שלום לכולם, שמי שיראל חדד תלמידת יב מתיכון קוגל חולון.
לקראת יום המעשים הטובים חשבנו בכיתה על פרויקט מעורבות חברתית. משהו שכל הכיתה יאהבו וירצו לעשות מכל הלב. עלו כל כך הרבה רעיונות טובים שבסופו של דבר בחרנו פרויקטים מרובים שפרסנו לאורך כל השנה. הפרויקט שאני רוצה להתמקד עליו הוא פרוייקט שקראנו לו "מלך ליום אחד".
כל ילד מתרגש לקראת יום ההולדת שלו בכל שנה מחדש, חושב על מתנה גדולה שיבקש, נושא ליום הולדת, הפעלה, עוגה, את מי יזמין. אבל יש ילדים שדבר כזה אפילו לא עולה להם לראש, פשוט כי הם לא יכולים.
לא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה לחגוג לילד יום הולדת מפוארת עם עוגה ועם הפעלה וכולנו יודעים שחגיגה כזאת עולה הון.
לדעתנו ימי הולדת בחייו של ילד יכולים מאוד להשפיע עליו ולהשאיר אצלו זיכרון לשנים ארוכות, נקודות ציון בהיסטוריה האישית ואפילו לשנות דברים מאוד משמעותיים בנפש. לדוגמה ילד עם בעיה חברתית יכול במסיבת היומהולדת שלו ליצור קשרים עם חברים אחרים בשכבת הגיל שלו. יום הולדת יכול להיות מאד מגבש כי הזרקור הוא על מלך היומהולדת.
התחלנו מלארגן מפת חשיבה, חיפשנו כל מה שצריך ואיך נשיג אותו בעצמנו. לכל אחד היה חלק גם אם זה באיסוף גם אם זה בחשיבה מקדימה או בהפעלה עצמה. כל אחד מצא את המקום שלו בפרויקט והרגיש שהוא תרם את החלק שהוא הכי טוב בו. היו חלק שאספו מהתלמידים כסף על מנת לקנות הפתעות לילדים, היו את אלה שהלכו בעצמם לקנות את ההפתעות, אחת הכינה עוגה, השגנו מתנה, חלק חשבו על הפעלות וככה חילקנו הכל.
המחנכת שלנו יצרה קשר עם מועדוניות רווחה וסיפרה על היוזמה שלנו, כך יכולנו להגיע אל ילד מקסים בן 9. יצרנו קשר עם האם והיא הציעה שנערוך את המסיבה בבית של הילד. המלך ליום אחד שלנו הוא ילד בעל קשיים חברתיים, בזמן בית הספר הוא לא מצליח להתחבר אל שאר התלמידים בכיתתו כמו כולם.
ניסינו כמה שיותר לגבש את הילד עם הכיתה שלו במשחקים של פעם, כמו: חבילה עוברת, משחק הפסלים, תחרויות עם פרסים וכדומה. הילד התרגש מאוד במהלך כל יום ההולדת, זאת הייתה פעם הראשונה בחייו שחגגו לו לכן דאגנו שיוכל לחוות הכל מהכל, שישתתף בכל מה שירצה ושיתחבר אל החברים שתמיד רצה ולא הצליח. האמת היא שגם אנו התרגשנו בשבילו, מאד. אני בטוחה שאחרי אותו יום כל ילדי הכיתה התחברו אליו יותר ורואים אותו באור אחר.
היוזמה שלנו ייחודית משאר מקומות ההשמה משום שהארגון היה כולו שלנו. לכן הרגשנו מאד אחראים, אנחנו ארגנו הכל מאפס והיינו מאד מעורבים רגשית בכל פרט קטן בארגון: מהדבר הכי קטן שהוא לאסוף חטיפים לדבר הכי גדול שהוא לשמח את ילד יום ההולדת. נכון לעכשיו חגגנו יום הולדת אחד כזה אך אנו מקווים שעוד מיזמים של מעורבות חברתית ילכו בעקבותינו.
אני חושבת שאם כל אחד מכם היה נמצא ביום ההולדת, הייתם רואים כמה הילד שמח, כמה אמא שלו שמחה וכמה החברים שלו שימחו אותו. יש משפט שאני לא אשכח מאחד הילדים שהגיע מהכיתה שלו: "זה היום הולדת הכי כיפי שהייתי בו". זה מראה עד כמה הילדים כיום לא באמת חוגגים יום הולדת כמו פעם: משחקי חברה, מוזיקה, ריקודים ודברים שבאמת ירחיקו אותם מהטכנולוגיה שכולנו שקועים בה רוב היום. הילדים התרגשו במיוחד מאחר ואנחנו נוער, לא רחוקים מגילם כמו שאר המפעילים. יכולנו לצחוק איתם, לדבר איתם ולהרגיש ממש כמו אחים גדולים.
אני רוצה לציין רק שהדבר לא היה קורה בלי שיתוף הפעולה של המחנכת שלי, סיגל בלס, שמגיע לה קרדיט ענקי בכל מה שקשור למעורבות חברתית בבית הספר. היא כל פעם מגיעה עם רעיון חדש, יוזמה חדשה, רצון לשנות ולעשות טוב לא משנה מה. אני שמחה לראות כמה היא מצליחה לחלחל את ערכי ההתנדבות והנתינה בתלמידים בשכבת הגיל שלי וחייבת לומר לה תודה ענקית.
בנוסף לזאת אני מתנדבת כבר שנה שלישית בארגון "השולחנוער". אנחנו קבוצת בני נוער שמקדמים את כל תחום התנדבות הנוער בעיר בשיתוף פעולה עם טובה מסילתי. אני בעצם חלק מ-"הדור הזה", הנוער שכולם מדברים עליו שלא עושה כלום למען אחרים.
ערך ההתנדבות והנתינה תמיד היה משהו שחשוב לי ואני תמיד יכולה למצוא איפה אפשר להנחיל אותו לאחרים, איפה אפשר לקדם אותו ואיפה אפשר לתת קצת יותר ממה שמבקשים.
אנחנו מקדמים אירועים כמו יום המעשים הטובים שבדיוק חל אתמול, אם זה להעביר תקציבים, לעשות שיחות טלפון או אפילו להכין כרטיסי ברכה וחולצות.
כל אירוע קטן כמו יום הולדת יכול לשנות חיים שלמים של ילד או נער וברור לי שאמשיך גם אחרי השולחנוער להנחיל את ערך ההתנדבות במקומות נוספים. מי שלא נמצא בתחום לא מבין כמה תרומה ועזרה לאחרים מקדמת גם אותך, וכל מה שאתה נותן, זה קצת זמן ואהבה ומקבלים כל כך הרבה בתרומה.
ואסכם במשפט אחד שסיגל תמיד אומרת לנו- "מעורבות חברתית היא לא רק ערך- זאת הדרך"

תכתוב: שכבת יא - שבוע גדנ״ע בבסיס צלמון

31.03.2019 – 3.04.2019 קישור לאלבום התמונות

יום של"ח בשבילי ישראל

יום של"ח בשבילי ישראל יום בו אלפי תלמידי בישראל מנקים את שביל ישראל מדן ועד אילת. במהלך יום של"ח בשביל ישראל המש"צים (מדריכי של"ח צעירים) יצאו יחד עם מורי השל"ח סאם וששון לנקות את השביל העובר בשמורת פלמחים. במהלך יום הניקיון הצליחו המש"צים יחד לאסוף כ 15 שקיות ענקיות של אשפה על צורותיה השונות בשמורת הטבע היפה. מהלך ערכי וחשוב זה מצריך מאיתנו חשיבה נוספת על חשיבות שמורת הטבע בישראל מזה ועל שמירת הניקיון בסביבתנו הקרובה והרחוקה. של"ח בשביל ישראל הוכתר בהצלחה גדולה והובא לידיעתם של אנשים רבים באמצעות תמונות שהועלו ברשתות החברתיות הגדולות.

לצפייה באלבום התמונות

יום המעשים הטובים בקוגל.

דורות מתקרבים-פעילות עם ניצולי שואה בבית להיות במהלכה: תלמידי י"א 5 עם המחנכת ןהמןרה אורלי מאמיה כיבדו את ניצולי השואה בארוחת בוקר בריאה. בהמשך כל הנוכחים השתתפו בפעילות ספורטיבית משותפת . בסיום הפעילות, תלמידי יא 5 העבירו הרצאה בנושא בריאות.

לצפייה באלבום התמונות 

תלמידי י"ב 7 והמחנכת חנית חדד סיניק – התנדבות בגן "פטל"

תלמידי כיתה יב7 ותלמידים מחטיבת הביניים ביקרו היום ובילו את יום המעשים הטובים בגן פטל. תלמידי קוגל הפעילו את ילדי הגן. הילדים עשו יצירות בנושא האביב, שרו, רקדו ושיחקו בחצר.

לצפייה באלבום התמונות

תלמידי יא3 במועדון שלו- מועדון גמלאים

יום המעשים הטובים בקוגל: תלמידי יא 3 והמחנך מיקי שגיא . דורות מתקרבים – מפגש עם מועדון הגמלאים "שלו" : הדרכה על שימוש בסמרטפון ובמחשב+ פעילות מסך ירוק .

התנדבות היום בשני מוקדים: בעמותת הצל לבו של ילד ובתחנת כיבוי אש בחולון

כיתה י"ב 6 המחנכת סיגל בלס והמורות אורנה מאירוביץ ואמה אברמוב התנדבו היום בשני מוקדים: בעמותת הצל לבו של ילד, שם שיחקו עם הילדים ויצרו אתם כתרים ופרפרים. לאחר מכן צעדו לתחנת כיבוי אש בחולון וכיבדו את לוחמי האש בארוחה מפנקת. היה יום מרגש ומשמעותי

לצפייה באלבום התמונות

תלמידי כיתה יב 3 – פעילות בגן דותן

לצפייה באלבום התמונות

תלמידי י"א-1 המחנכת מלי אורטל והמורה שרון גלית התנדבו בגן סיסם

לצפייה באלבום התמונות

התנדבות ב"גן אלון" בחולון

יב 5. – התנדבות ב"גן אלון" בחולון. התלמידים התנדבו ב"גן אלון" בחולון ונהנו מכל רגע. התלמידים שיחקו עם ילדי הגן, עשו איתם יצירה ושוחחו איתם.

לצפייה באלבום התמונות

תלמידי כיתה י"א 6, המחנכת אילנה מזרחי והמורה אורלי שלום התנדבו במת"נס לזרוס שבג'סי כהן

יום מעשים טובים – תלמידי כיתה י"א 6, המחנכת אילנה מזרחי והמורה אורלי שלום התנדבו במת"נס לזרוס שבג'סי כהן. במהלך ההתנדבות הם הפעילו את הגמלאים של המועדון, שיחקו עם ילדי הגן , צבעו גדר וסידרו את הג'מבורי של המועדון.

התנדבות בגן גל. – י"א 4 י"ב 4 ונציגים מכיתה ח' 6 וכיתה ט' 6

יום מעשים טובים- תלמידי כיתה י"א-4, תלמידי כיתה י"ב 4, נציגים מכיתות ח'-6 ו- ט'6 בליווי המחנכות דין אביב, רחלי אלייב והמורה אתי דברשווילי התנדבו בגן גל. התלמידים הפעילו את ילדי הגן שיחקו ועשו אתם פעילות יצירה.

לצפייה באלבום התמונות

התנדבות במועדון הגמלאים חובבי ציון – יא 7 וציגים מט'3

יום מעשים טובים – דורות מתקרבים : תלמידי "א 7, נציגים מכיתה ט'-3, המחנך יאיר אברהם והמורה אירית מור התנדבו במועדון הגמלאים חובבי ציון לפעילות משותפת במהלכה ניהלו שיחות היכרות שיחקו שש-בש, דמקה, קלפים וניהלו וצבעו מנדלות.

לצפייה באלבום התמונות

 

התנדבות במרכז קש"ת – י"א 2 המחנך יוסי רטנובסקי והמורה תמר אליאס

יום מעשים טובים- תלמידי י"א 2 המחנך יוסי רטנובסקי והמורה תמר אליאס התנדבו במרכז קש"ת – מרכז תעסוקתי לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. התלמידים עבדו עם החוסים ועזרו להם לסיים להכין משלוח גדול. ולאחר ארוחת הבוקר עשו להם הפסקה פעילה ובה תחנות באולינג, יצירה, קעקועים ועוד. ההתנדבות הייתה מרגשת במיוחד.

לצפייה באלבום התמונות

 

י"ב -1 ונציגים מכיתה ט'-4: התנדבות היום במועדון הגמלאים שבמתנ"ס נאות שושנים

יום מעשים טובים- תלמידי י"ב -1 ונציגים מכיתה ט'-4, המחנכת לימור בסעוד והמורה מוטי יעיש התנדבו היום במועדון הגמלאים שבמתנ"ס נאות שושנים ועשו יחד פעילות יצירה שעסקה בנושא מסכות ותפקידם בחיינו.

לצפייה באלבום התמונות.

הפנינג בקוגל

יום שלישי ה- 26/3/2019 הוא יום המעשים הטובים בבית הספר.

ביום זה כל מורי ותלמידי בית הספר עוסקים בתרומה לקהילה. יש ביום הזה אמירה שנתינה, תרומה לקהילה, התנדבות, מעורבות חברתית חשובות לנו. 
שכבת י' בשיתוף עם מועצת התלמידים של החטיבה יזמו ביום זה הפנינג "נוער למען נוער" ובו נמכרו קאפייקס, כדורי שוקולד, מלבי, צמר גפן מתוק, פופקורן, נקניקיות ועוד. 
מטרת ההפנינג היא סיוע לנוער ממשפחות מעוטות יכולות. כל הכסף שנאסף מהמכירות ייתרם לנוער ממשפחות מעוטות יכולת.

לצפייה באלבום התמונות

 

תלמידים משכבת י"א בליווי סיגל בלס, רכזת המעורבות החברתית בתיכון קוגל , בילו את היום הראשון של חופשת פורים בהתנדבות במרכז קש"ת, מרכז תעסוקתי לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. התלמידים הפעילו תחנות באולינג, בועות סבון, קעקועים, איפור ועוד, רקדו ושימחו את המשתתפים במסיבת פורים חגיגית ומרגשת. בקוגל מעורבות חברתית זה לא רק ערך- זו הדרך!!!

פורים בחטיבה עליונה קוגל - 18 מרץ 2019

10 מרץ 2019 –

בקוגל מעורבות חברתית היא לא רק ערך זו הדרך !
תלמידי כיתה י"א 1 והמחנכת מלי יצאו לשמח את הגמלאים של המתנ"ס

סדנאות יצירה בהן לקחו חלק התלמידים והגמלאים בעבודה משותפת

לצפייה באלבום התמונות

סמינר נחשון י"ב – הסמינר האחרון בהחלט

יצאנו אל הנגב וביקרנו באוניברסיטת באר שבע – שמענו על חיי הסטודנטים, ניתחנו לב חזיר ועמדנו על יחסי הגומלין בין האוניברסיטה לבאר שבע. ביקרנו בכפר הבדואי הבלתי-מוכר ביר הדאג' ושמענו מעוואד אל עזזאמה, ששירת 22 שנים בצהל, על חיי הבדואים והיחס המנוכר לו זוכה האוכלוסיה הבדואית בשנים האחרונות. ביקרנו במכוני המחקר של המדבר ושמענו הרצאה מחוקר מים על התפלה והמים בישראל. סמוך לקברו של מיסד המדינה, פתרנו חידות בחדר בריחה בעקבות קורותיו של דוד בן גוריון. ביקרנו בחוות האלפקות במצפה רמון וראינו מפעל של יזמות ציונות ואהבת הטבע. תרמנו להפרדת האלפקות לפי צבען ומינן לצורך הרבעה. למדנו שלכל אדם יש מדבר משלו המציב אתגרים בפניו, אך אם אתה רואה למרחק ומציב מטרה מתמיד ופועל מלוא כוחך אתה מתגבר על המכשולים ומצליח!

קישור לאלבום התמונות

בקוגל מעורבות חברתית זה לא רק ערך זו הדרך!!!
בגאווה גדולה אנו מכריזים על זכייתן של שיראל חדד מ- י"ב /6 ושל שירז אביסרור מ-י"ב /7 באות הוקרה על הצטיינותן בתחום המעורבות החברתית. שיראל ושירז קיבלו את אות ההוקרה בטקס מחוזי חגיגי. שיראל ושירז הן מודל ודוגמא לבני נוער שלצד ההשקעה בלימודים הן מקפידות להתנדב ולתרום מזמנן ומכישוריהן למען הסובבים אותם.
הן מובילות עשייה חברתית בכיתה, בבית הספר ומחוצה לו. שיראל ושירז יישר כוח !!! אנחנו גאים בכן

21 פברואר 2019 – מתלמידי תיכון קוגל הראשון בחולון-הדף הרשמי
אנשי חצרים היקרים, 
שלום רב!
ברצוננו להודות מקרב לב על האירוח הנפלא שזכינו לקבל היום ועל התעוזה והיכולת המעוררות השראה להוציא לחם מן הארץ המלוחה. 
האירוח כלל חיבוק, לימוד, הרחבת אופקים וחוויה מיוחדת ברוח הקיבוץ.
ליאור,  תודה על הקשב, על הדיבור בגובה העיניים, על הסקרנות שעוררת ועל הסבלנות במענה לכל השאלות הרבות שעלו במהלך הביקור!
בהערכה רבה, אולגה, אמה ותלמידי מגמת סייבר גיאוגרפי של תיכון קוגל, חולון. – קישור לאלבום התמונות

20 פברואר 2019 – תלמידי משלחת קוגל לפולין שחזרו לפני כחצי שנה ממסעם, נפגשו הבוקר עם שורדת אושוויץ, הסופרת בת שבע דגן- יקירת העיר חולון. דגן סיפרה את סיפור הישרדותה המדהים.דגן הדגישה כי סוד ההישרדות נעוץ בסקרונתה ותאוותה הגדולה ללימודים שדירבנו אותה ללמוד את השפות השונות של האסירות באשוויץ.

12 פברואר 2019 –  – הפסקת שירבוטים
* שירבוט – ציור או כתיבה ללא תשומת לב רבה, קישקוש, רשימה

הפסקה פעילה מעולם אחר: תלמידי התיכון גיוונו את יומם באמצעים אמנותיים בהובלת דני ונועם, חיילות פרק משימה, בחצר ביה״ס קוגל

קישור לאלבום התמונות

מועצת תלמידי תיכון קוגל משתתפים בקמפיין  של הקונגרס היהודי העולמי, ארגון בינלאומי המייצג מעל ל-100 קהילות יהודית ברחבי העולם, קפיין לציון יום זיכרון השואה הבינלאומי – #WeRemember אשר מתרחש בכל שנה בתאריך ה-27 בינואר.

קמפיין זה שם לעצמו למטרה לרתום את ההשפעה של המדיה החברתית ולהעלות את המודעות והידע לנושא השואה – וכל צורות שנאת הזרים ורצח עם ברחבי העולם – ובמיוחד לפעול לחינוך הדור הצעיר במטרה לוודא שאכן לעולם לא עוד.

עלינו להזכיר לעולם שסכנות קיומיות אלה עדין קיימות ברחבי העולם, ושעלינו לזכור את העבר במטרה ליצור עתיד טוב יותר.

השנה, החל מ-7 בינואר 2019, אנו מקווים להפוך את הקמפיין לחוויה לימודית משמעותית עם השתתפות שוברת שיאים במטרה לוודא שסיפורם של כל אלו שסבלו מזוועות הנאצים ושותפיהם לא ישכח.

22 ינואר 2019 – מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, ביקר השבוע בתיכון הראשון בחולון, תיכון קוגל.
במהלך הביקור הוצגו מגוון תחומים: הפדגוגי, החברתי והערכי בבית הספר הן בחט"ב והן בחט"ע והוצגו האתגרים העומדים בפני בית הספר.

המנכ"ל אמר במהלך הביקור כי עליו לשבח את ביה"ס ולהביע הערכה מעומק הלב לאחר ניתוח מפוקח של נתוני ביהס. מר אבואב אמר כי הוא מודע לכך שביה"ס עבר תכופות משברים והיה רצף של אי הצלחה עד לפני מספר שנים. לדבריו, הרצף הזה נפסק והוא הביע את הערכתן על השיפור גם במימד הלימודי וגם במימד החברתי . הוא ציין שיש כאן אתגר אמיתי של חיבור החט"ב והחט"ע- שני חלקים שהיו נפרדים שנים רבות וניכר כי זה עובד נכון וניתן ליצר חוט שני. הוא אמר שיש בבית הספר אוירה טובה ועידוד למצוינות בכל רמה, הוא מלא התפעמות ממאמץ המורים בהובלת מנהלת בית הספר הגברת ורד כהן-דוד,בתקופה מורכבת שבה לחינוך יש ערך מאוד משמעותי.

הוא סיכם את דבריו בכך שיש פה "מופע של התעצמות"

15 ינואר 2019 תלמידי יב 2 במסגרת למפ אזרחות (למידה מבוססת פרוייקטים חלופת בגרות) נפגשו לסדנת חקיקה, עם עו"ד מירב ישראלי -היועצת המשפטית של ועדת החינוך של הכנסת וראש מחלקת חקיקה ומחקר בכנסת. התלמידים עובדים כעת על פרוייקט הסיום לבגרות ובמסגרתו ניסוח הצעת חוק והכנתה להגשה. עו"ד ישראלי תארה את הליכי חקיקתו של חוק והנחתה את התלמידים לקראת עבודתם, אותה תלווה עד סיומה.

תלמידי כיתב י"ב 4 והנחנכת רחלי בהתנדבות בגן ילדים

קישור לאלבום התמונות

20 ינואר 2019 פורסם בפורום חולון:- צה"ל צה"ל, כבר באים…😉 זה שיש לנו קבוצה נכבדת מאוד של אנשי צבא לשעבר בעיריית חולון, זה כבר ספרנו לכם פעם..
אבל זה שהם הפכו להיות מפקדים לדוגמא בקרב תלמידי תיכון בחולון, נספר כעת…המפקדים במיל׳, המכהנים כיום בתפקידי ניהול בכירים בעירייה, שירתו שנים ארוכות בצה"ל במגוון תפקידי פיקוד.
הבוקר הם יצאו למבצע חינוכי במסגרתו נפגשו עם תלמידי כתות י"ב בבית ספר קוגל ושוחחו איתם על המצפה להם ועל המצופה מהם בשירות הצבאי. סוג של זריקת מרץ לקראת גיוסם של הצעירים לצה"ל.

התלמידים גילו עניין רב, שאלו שאלות גם באופן פרטי בסיום ההרצאות. היה מוצלח.פעילות זו מצטרפת לעשייה נרחבת במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי לעידוד השירות המשמעותי ולסיוע בתהליכי הגיוס. למידע נוסף

15 ינואר 2019 – תלמידי יב2 נחשון השתתפו היום בהר הרצל באזכרה הממלכתית לקדושי קהיר משה מרזוק ושמואל עזר שהועלו לגרדום לאחר "פרשת עסק הביש". ב11 השנים האחרונות מצטרפים לבני המשפחות תלמידים מכל הארץ שלומדים על הפרשה לפני האזכרה בכיתות ומכבדים בנוכחותם את המעמד. התלמידים סיירו גם בחלקת גדולי האומה, אנדרטת "נצר אחרון" והשביל המחבר וכן ביקרו בקברו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל.

לצפייה באלבום התמונות

פעילות בבית משפט

תלמידי שכבת י"ב ביקרו בבית המשפט בהרצליה. במהלך הביקור צפו במשפט חי, עברו סדנא מרתקת והשתתפו במשפט מבויים בו כיכבו. המחנכות התמוגגו מנחת למראה התלמידים בגלימת השופט, בדוכן העדים ובכישורים שגילו כעורכי דין. יש לנו בקוגל נוער נפלא. אנחנו גאים בכם

עדים של אלכוהול

31.12.2018 – הרצאה בנפי תלמידי שכבת י"א –

קישור לסרטון

מחנכי שכבת י"א ליוו את תלמידי השכבה לפעילות בלשכת הגיוס

תלמידי שכבת י"א ביקרו בלשכת הגיוס במסגרת פעילות הכנה לשירות צבאי משמעותי

"קפה קוגל" 

 

 פורמט של מעגלי שיח סביב נושאים נבחרים בשולחנות עגולים בלובי המרכזי של בית הספר בשיתוף תלמידים וחיילי פרק המשימה. היום "קפה קוגל" עסק בנושא רב תרבותיות. כהכנה המחנכים קיבלו להעביר בכיתות שיעורי חינוך בנושא רב תרבותיות שקיבלתי מגלית המקסימה וקבוצת "מפיצים גאווה בקוגל" (הקבוצה הלהטב"ית שלנו) הכינו קוליסה שעוסקת בנושא רב תרבותיות.

באו "לשים לב – לתת תודה" ללוחמי האש של חולון !🤗

תלמידי תיכון קוגל חולון הגיעו היום, למרות הקור, לתחנת כיבוי אש בחולון כדי להוקיר תודה ללוחמי האש ולעובדי מחוז דן שנמצאים גם הם בתחנת כיבוי אש חולון, על פעילותם מצילת החיים.

פרוייקט "לשים לב – לתת תודה" היא יוזמה שמטרתה לקרוא לבני נוער ולאזרחים לשים לב למתרחש סביבם ולהעלות למודעות את חשיבות הכרת התודה לנותני השירות במרחב הציבורי על עבודתם הקשה והמסורה.

תלמידי כיתה י'3 והמחנכות אורלי בולשוב ותמר נקטלוב מתיכון קוגל חולון, בחרו להודות לכבאים ולעובדי מטה מחוז דן שבתחנת כיבוי אש בחולון. 
התלמידים דאגו לארוחת בוקר טעימה ומפנקת למשמרת שנמצאה בתחנה.
במקביל, התלמידים זכו ליהנות מסיור בתחנה ומהסבר מרתק על הפעילויות והאירועים שאיתם מתמודדים לוחמי האש .
בנוסף, ביקרו התלמידים במטה המחוז ושם זכו להרצאה על מאפייני המחוז.

סיגל, הרכזת מעורבות חברתית של בית הספר: " קבלת הפנים הייתה לבבית ומאירת פנים. תודה לכולכם." 

לאלבום התמונות

14 מרץ 2019 –  בקוגל מעורבות חברתית זה לא רק ערך זו הדרך!!!תלמידי כיתה י״א 2 נחשון והמחנך יוסי רטנובסקי יחד עם נציגות מלהקת בית הספר ערכו  מסיבת פורים למועדון חולי פרקינסון במתנ״ס לזרוס. התלמידים הנעימו את זמנם של חברי המועדון בשירה, בריקודים ובמשחקים. היה ערב מרגש במיוחד. 

 

קישור לאלבום התמונות  (24 תמונות)

תרגיל למידה בחירום – 12 מרץ 2019 – להלן דווח הנוגע לפעילות שלנו (צוות אנגלית בחט"ע קוגל) במסגרת תרגיל למידה בחירום. אני שמח לומר כי תלמידי קוגל השתתפו בצורה פעילה מאד. בכוונתנו להמשיך לדרבן את התלמידים להמשיך ללמוד אנגלית גם באמצעות הרצאות טד ושיעורי טד, הן ברשת והן במפגשים פנים-אל-פנים בכיתה. בסרטון זה (הוקלט כאשר ברקע ניתן לשמוע את ההקלטה המקורית באנגלית), אני מדווח על העשייה מאתמול. -אדוארדו, מורה לאנגלית בקוגל

קישור לסרטון 

הגדרות כלליות כניסה למערכת