תפריט

ארועים מיוחדים

12 פברואר 2019 –  – הפסקת שירבוטים
* שירבוט – ציור או כתיבה ללא תשומת לב רבה, קישקוש, רשימה

הפסקה פעילה מעולם אחר: תלמידי התיכון גיוונו את יומם באמצעים אמנותיים בהובלת דני ונועם, חיילות פרק משימה, בחצר ביה״ס קוגל

קישור לאלבום התמונות

מועצת תלמידי תיכון קוגל משתתפים בקמפיין  של הקונגרס היהודי העולמי, ארגון בינלאומי המייצג מעל ל-100 קהילות יהודית ברחבי העולם, קפיין לציון יום זיכרון השואה הבינלאומי – #WeRemember אשר מתרחש בכל שנה בתאריך ה-27 בינואר.

קמפיין זה שם לעצמו למטרה לרתום את ההשפעה של המדיה החברתית ולהעלות את המודעות והידע לנושא השואה – וכל צורות שנאת הזרים ורצח עם ברחבי העולם – ובמיוחד לפעול לחינוך הדור הצעיר במטרה לוודא שאכן לעולם לא עוד.

עלינו להזכיר לעולם שסכנות קיומיות אלה עדין קיימות ברחבי העולם, ושעלינו לזכור את העבר במטרה ליצור עתיד טוב יותר.

השנה, החל מ-7 בינואר 2019, אנו מקווים להפוך את הקמפיין לחוויה לימודית משמעותית עם השתתפות שוברת שיאים במטרה לוודא שסיפורם של כל אלו שסבלו מזוועות הנאצים ושותפיהם לא ישכח.

22 ינואר 2019 – מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב, ביקר השבוע בתיכון הראשון בחולון, תיכון קוגל.
במהלך הביקור הוצגו מגוון תחומים: הפדגוגי, החברתי והערכי בבית הספר הן בחט"ב והן בחט"ע והוצגו האתגרים העומדים בפני בית הספר.

המנכ"ל אמר במהלך הביקור כי עליו לשבח את ביה"ס ולהביע הערכה מעומק הלב לאחר ניתוח מפוקח של נתוני ביהס. מר אבואב אמר כי הוא מודע לכך שביה"ס עבר תכופות משברים והיה רצף של אי הצלחה עד לפני מספר שנים. לדבריו, הרצף הזה נפסק והוא הביע את הערכתן על השיפור גם במימד הלימודי וגם במימד החברתי . הוא ציין שיש כאן אתגר אמיתי של חיבור החט"ב והחט"ע- שני חלקים שהיו נפרדים שנים רבות וניכר כי זה עובד נכון וניתן ליצר חוט שני. הוא אמר שיש בבית הספר אוירה טובה ועידוד למצוינות בכל רמה, הוא מלא התפעמות ממאמץ המורים בהובלת מנהלת בית הספר הגברת ורד כהן-דוד,בתקופה מורכבת שבה לחינוך יש ערך מאוד משמעותי.

הוא סיכם את דבריו בכך שיש פה "מופע של התעצמות"

תלמידי כיתב י"ב 4 והנחנכת רחלי בהתנדבות בגן ילדים

קישור לאלבום התמונות

20 ינואר 2019 פורסם בפורום חולון:- צה"ל צה"ל, כבר באים…😉 זה שיש לנו קבוצה נכבדת מאוד של אנשי צבא לשעבר בעיריית חולון, זה כבר ספרנו לכם פעם..
אבל זה שהם הפכו להיות מפקדים לדוגמא בקרב תלמידי תיכון בחולון, נספר כעת…המפקדים במיל׳, המכהנים כיום בתפקידי ניהול בכירים בעירייה, שירתו שנים ארוכות בצה"ל במגוון תפקידי פיקוד.
הבוקר הם יצאו למבצע חינוכי במסגרתו נפגשו עם תלמידי כתות י"ב בבית ספר קוגל ושוחחו איתם על המצפה להם ועל המצופה מהם בשירות הצבאי. סוג של זריקת מרץ לקראת גיוסם של הצעירים לצה"ל.

התלמידים גילו עניין רב, שאלו שאלות גם באופן פרטי בסיום ההרצאות. היה מוצלח.פעילות זו מצטרפת לעשייה נרחבת במסגרות החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי לעידוד השירות המשמעותי ולסיוע בתהליכי הגיוס. למידע נוסף

15 ינואר 2019 תלמידי יב 2 במסגרת למפ אזרחות (למידה מבוססת פרוייקטים חלופת בגרות) נפגשו לסדנת חקיקה, עם עו"ד מירב ישראלי -היועצת המשפטית של ועדת החינוך של הכנסת וראש מחלקת חקיקה ומחקר בכנסת. התלמידים עובדים כעת על פרוייקט הסיום לבגרות ובמסגרתו ניסוח הצעת חוק והכנתה להגשה. עו"ד ישראלי תארה את הליכי חקיקתו של חוק והנחתה את התלמידים לקראת עבודתם, אותה תלווה עד סיומה.

15 ינואר 2019 – תלמידי יב2 נחשון השתתפו היום בהר הרצל באזכרה הממלכתית לקדושי קהיר משה מרזוק ושמואל עזר שהועלו לגרדום לאחר "פרשת עסק הביש". ב11 השנים האחרונות מצטרפים לבני המשפחות תלמידים מכל הארץ שלומדים על הפרשה לפני האזכרה בכיתות ומכבדים בנוכחותם את המעמד. התלמידים סיירו גם בחלקת גדולי האומה, אנדרטת "נצר אחרון" והשביל המחבר וכן ביקרו בקברו של חוזה המדינה בנימין זאב הרצל.

לצפייה באלבום התמונות

פעילות בבית משפט

תלמידי שכבת י"ב ביקרו בבית המשפט בהרצליה. במהלך הביקור צפו במשפט חי, עברו סדנא מרתקת והשתתפו במשפט מבויים בו כיכבו. המחנכות התמוגגו מנחת למראה התלמידים בגלימת השופט, בדוכן העדים ובכישורים שגילו כעורכי דין. יש לנו בקוגל נוער נפלא. אנחנו גאים בכם

עדים של אלכוהול

31.12.2018 – הרצאה בנפי תלמידי שכבת י"א –

קישור לסרטון

מחנכי שכבת י"א ליוו את תלמידי השכבה לפעילות בלשכת הגיוס

תלמידי שכבת י"א ביקרו בלשכת הגיוס במסגרת פעילות הכנה לשירות צבאי משמעותי

"קפה קוגל" 

 

 פורמט של מעגלי שיח סביב נושאים נבחרים בשולחנות עגולים בלובי המרכזי של בית הספר בשיתוף תלמידים וחיילי פרק המשימה. היום "קפה קוגל" עסק בנושא רב תרבותיות. כהכנה המחנכים קיבלו להעביר בכיתות שיעורי חינוך בנושא רב תרבותיות שקיבלתי מגלית המקסימה וקבוצת "מפיצים גאווה בקוגל" (הקבוצה הלהטב"ית שלנו) הכינו קוליסה שעוסקת בנושא רב תרבותיות.

באו "לשים לב – לתת תודה" ללוחמי האש של חולון !🤗

תלמידי תיכון קוגל חולון הגיעו היום, למרות הקור, לתחנת כיבוי אש בחולון כדי להוקיר תודה ללוחמי האש ולעובדי מחוז דן שנמצאים גם הם בתחנת כיבוי אש חולון, על פעילותם מצילת החיים.

פרוייקט "לשים לב – לתת תודה" היא יוזמה שמטרתה לקרוא לבני נוער ולאזרחים לשים לב למתרחש סביבם ולהעלות למודעות את חשיבות הכרת התודה לנותני השירות במרחב הציבורי על עבודתם הקשה והמסורה.

תלמידי כיתה י'3 והמחנכות אורלי בולשוב ותמר נקטלוב מתיכון קוגל חולון, בחרו להודות לכבאים ולעובדי מטה מחוז דן שבתחנת כיבוי אש בחולון. 
התלמידים דאגו לארוחת בוקר טעימה ומפנקת למשמרת שנמצאה בתחנה.
במקביל, התלמידים זכו ליהנות מסיור בתחנה ומהסבר מרתק על הפעילויות והאירועים שאיתם מתמודדים לוחמי האש .
בנוסף, ביקרו התלמידים במטה המחוז ושם זכו להרצאה על מאפייני המחוז.

סיגל, הרכזת מעורבות חברתית של בית הספר: " קבלת הפנים הייתה לבבית ומאירת פנים. תודה לכולכם." 

לאלבום התמונות

הגדרות כלליות כניסה למערכת